• Odwiedź nas na:

Ewa Kaczmar

POWRÓT

Nazywam się Ewa Kaczmar, jestem lekarzem weterynarii i doktorantką w Katedrze Diagnostyki Klinicznej Wydziału Medycyny Weterynaryjnej w Olsztynie. Specjalizuję się w diagnostyce i leczeniu zwierząt za pomocą endoskopii weterynaryjnej. Prowadzę badania z zakresu chorób jamy nosowej psów i kotów, które stały się tematem mojej rozprawy doktorskiej.

 

Usługi oparte na badaniach endoskopowych są niszą na lokalnym oraz ogólnopolskim rynku weterynaryjnym i niezwykłym narzędziem diagnostycznym chorób zwierząt, pomocnym dla coraz szerszego kręgu lekarzy weterynarii w regionie. Myślę, że jako osoba pełna energii oraz zafascynowana swoją pracą, sprawiam, że zdobywam zaufanie coraz szerszego grona klientów, zarówno wśród lekarzy weterynarii, jak i właścicieli zwierząt.

 

Endoskopia to nie tylko moja praca czy temat rozprawy doktorskiej i publikacji naukowych – to przede wszystkim moja pasja. Postanowiłam dzielić się nią ze studentami, zakładając Studenckie Koło Naukowe Technik Obrazowania w Diagnostyce Chorób Małych Zwierząt. Moja działalność edukacyjna nie ogranicza się tylko do obszaru Uniwersytetu, prowadzę szkolenia dla lekarzy, którzy chcą rozszerzyć zakres swoich kompetencji. Wzrastająca konkurencja na rynku weterynaryjnym sprawiła, że endoskopia stała się niezwykle cenną i pożądaną umiejętnością w lecznicach.

 

Wiedzę i umiejętności w tej dziedzinie zdobywam dzięki stażom i licznym konferencjom prowadzonym przez światowej klasy specjalistów z zakresu endoskopii zwierząt. Jestem członkiem międzynarodowego stowarzyszenia ESCG – The European Society of Comparative Gastroenterology. Mój zespół cechuje najbardziej aktualna wiedza, doświadczenie i unikatowy sprzęt, umożliwiający wszelkiego rodzaju badanie endoskopowe u każdego zwierzęcia.

Bardzo chciałabym w przyszłości stać się autorytetem z dziedziny endoskopii zwierząt nie tylko w kraju, ale i za granicą. Moim celem więc jest ciągły i dynamiczny rozwój, który przełoży się na przeprowadzanie najwyższej jakości szkoleń i zbudowanie siatki lekarzy weterynarii, którzy zajmują się tak jak ja endoskopią zwierząt. Chciałabym, aby przybrała ona formę Polskiego Weterynaryjnego Stowarzyszenia Endoskopii Zwierząt.

 

https://www.facebook.com/kaczmar.endoskopia/
https://www.facebook.com/kolotechnikobrazowania/

Powrót